2 twintig

nl en

Terug naar Pers

Share article

Mail door




SECRETARY PLUS MAAKT MET MOBIELE VESTIGINGEN CONCRETE STAP NAAR HET NIEUWE WERKEN


Almere, 13 oktober 2011 – Het nieuwe werken staat volop in de belangstelling. Toch bleek vorige week uit cijfers van het CBS dat het percentage mensen dat bijvoorbeeld thuis werkt, de afgelopen vijf jaar nauwelijks is gestegen. Eén van de functies op kantoor waar werkgevers het minst voor het nieuwe werken open staan is die van secretaresse. Dit blijkt uit een onderzoek onder 500 werkgevers*. Secretary Plus geeft het goede voorbeeld en heeft een belangrijke stap gezet om invulling te geven aan het nieuwe werken; de vestigingen in Alkmaar, Leiden, Tilburg, Enschede en regio Zeeland zijn mobiele vestigingen geworden. Deze negen consultants van de grootste specialist op het gebied van werven, selecteren, detacheren en uitzenden van managementondersteunend personeel, hebben sinds 1 oktober geen vaste werkplekken meer en kunnen ook hun werktijden flexibel indelen.


Secretary Plus speelt met deze stap in op de veranderende arbeidsmarkt en de steeds verdergaande technologische ontwikkelingen. Als werkgever wil Secretary Plus mensen de mogelijkheid bieden om voor zichzelf de beste balans tussen werk en privé te creëren. Tegelijkertijd betekent dat ook een grotere flexibiliteit in het maken van afspraken met opdrachtgevers en kandidaten. Zo wordt het bijvoorbeeld mogelijk om ’s avonds, bij een kandidaat thuis, een intake gesprek te doen. Ook zijn de consultants erg actief in social media. Vanzelfsprekend worden alle faciliteiten geboden om het werk optimaal te kunnen doen; zowel op het gebied van techniek als op het gebied van ondersteuning vanuit het hoofdkantoor. De consultants van de mobiele vestigingen zijn zo continu op pad voor afspraken met opdrachtgevers en kandidaten en toch altijd bereikbaar.


Het nieuwe werken volgens werkgevers
Het nieuwe werken wordt bij steeds meer bedrijven toegepast, zo blijkt uit het onderzoek: 40% van de werkgevers staat thuiswerken toe. Dit geldt echter niet voor secretaresses: slechts 20% van de werkgevers zien mogelijkheden voor hun ‘spin in het web’ om thuis te werken. Zij vinden het belangrijk dat de secretaresse alles meekrijgt en goed bereikbaar is voor iedereen in de organisatie. Toch is de verwachting dat werkgevers zullen zwichten voor de implementatie van het nieuwe werken. Het is kostenbesparend, verhoogt de motivatie en draagt bij aan behoud van personeel.


Het nieuwe werken volgens secretaresses
Uit onderzoek van Secretary Plus** blijkt dat de secretaresses helemaal into het nieuwe werken zijn. 50% geeft aan graag thuis te werken om de tijd flexibeler te kunnen indelen. De helft van de respondenten geeft zelfs aan dan nog slechts 50% tot 75% van de werkweek noodzakelijk op kantoor door te brengen. Ze denken dan ook efficiënter te kunnen werken, zonder gestoord te worden door collega’s (30%). 85% van de respondenten werkt graag aan de keukentafel of het bureau thuis. De betere werk/privé balans speelt hierbij een grote rol: bijvoorbeeld om tijd te kunnen besteden aan huishouden (27%) of gezin (19%), maar met name om reizen in spitsuren te vermijden (47%). Tegelijkertijd wordt bereikbaarheid en gezelligheid van collega’s op kantoor wel belangrijk geacht: ruim 64% zegt dit het meest te missen tijdens het thuiswerken.


De secretaresse anno 2011
De functie ‘secretaresse’ is in de loop der jaren sterk veranderd. Met de komst van smartphones en tablets kunnen managers zelf hun agenda beheren, corresponderen en documenten thuis lezen. Dit resulteert in een dynamische ontwikkeling in de functie-inhoud van secretaresses: zij hebben meer tijd om zich te ontplooien als allround professionals. 40% van de werkgevers geeft ook aan dat de term ‘secretaresse’ de lading van het werk niet meer dekt. Karin Korstanje, algemeen directeur van Secretary Plus:"We zien hierdoor een enorme groei in functiebenamingen en carrièrepaden. Maar wij houden ons niet zozeer bezig met de naam van de functie. Wij concentreren ons al jarenlang op de inhoud van de functie en de competenties van de kandidaten.” Secretaresses anno 2011 zijn meer ‘assisting professionals’. Zij vervullen, naast de kerntaken, een rol als sparringpartner, organisator en specialist op vakgebieden als marketing & communicatie, human resources en sales. Ze denken en beslissen mee en hebben veelal een leidinggevende rol. Ook is het opleidingsniveau gestegen: 40% van de secretaresses heeft een hbo-werk- en denkniveau.


Over Secretary Plus
Secretary Plus is opgericht in 1990 en maakt sinds 2000 deel uit van USG People NV. Secretary Plus is dé specialist in het bemiddelen, begeleiden en ontwikkelen van alle ondersteunende professionals in diverse vakgebieden. Wij werven, selecteren, detacheren en zenden uit. Van secretaresse tot medewerker, van assistant tot coördinator – op het brede gebied van managementondersteuning. Secretary Plus heeft in Nederland 28 vestigingen en is ook gevestigd in België, Frankrijk, Duitsland, Oostenrijk, Zwitserland en Spanje. Kijk voor extra informatie op http://www.secretary-plus.nl/ en http://www.usgpeople.com/
 


-einde bericht -
 


* Van juni tot augustus 2011 werd het 'Werkgeversonderzoek’ van Secretary Plus uitgevoerd. Het onderzoek werd gehouden onder 500 werkgevers uit uiteenlopende sectoren zoals de zorg, de overheid, de zakelijke dienstverlening, de industriële markt en de technische sector.


** In september en oktober 2011 werd het onderzoek Secretary Survey: Het nieuwe werken iets voor jou? van Secretary Plus uitgevoerd, onder 195 secretaresses.